Přejít k obsahu

2. ročník OPR je za námi

O pohár rektora 2017

 

     Celoroční soutěž „O pohár rektora“ si vloni odbyla svoji premiéru.  Před druhým ročníkem se nabízela zásadní otázka: Obhájí FAVka vítězství z roku 2016? Potvrdí se, že nejlepší sportovci na ZČU jsou „ajťáci“?

     Po odehrání všech zápasů, po změření všech dosažených časů a sečtení všech bodů už známe výsledky.  Předtím ale malá rekapitulace. Soutěžilo se v osmi disciplínách. Kolektivní sporty byly zastoupeny futsalem, florbalem, basketem a volejbalem, párové sporty nočním orientačním během, badmintonem, sportovním lezením a nově také stolním tenisem. A ukázalo se, že ping pong táhne.

     Zúčastnili se studenti všech devíti fakult. To je sympatické a potěšitelné. Samozřejmě, že ne ve všech sportech, ale aspoň tak víme, že na všech fakultách mají studenti ZČU o sport zájem. Ve všech osmi sportech bojovaly o body pouze dvě fakulty – FAV a FEK, což se ukázalo jako klíč k úspěchu. Kdo se zúčastní, ten boduje, kdo nepřijde, tomu zbydou oči pro pláč. A tak teď možná pláčou „Strojaři“, že nedali dohromady tým na futsal a možná se tak nechali připravit o stříbrnou trofej. Že by studenti FST neuměli kopnout do balónu? Ale na zlato by jim to stejně nestačilo. Vítěz byl o parník vpředu.

     A kdo že to byl? Která fakulta má sportem nejnadanější studenty? Bude to fakulta Pedagogická se svými tělocvikáři? Nebo FAVka jako v roce minulém?

     Tramtadadá... Vítězem se stává: Fakulta aplikovaných věd. Jediná fakulta s povinnou tělesnou výchovou na ZČU (mimo domácí FST).

     FAVka vyhrála podruhé. A vyhrála zaslouženě. Ne, na FAVce nesedí jen shrbení počítačoví maniaci s nadváhou, kteří žijí v kybernetickém světě. Naopak jsou na ZČU nejvíce sportující fakultou a to nejen podle počtu studentů na neoborové tělesné výchově. Teď je to i potvrzeno výsledky. Říká se, že obhájit je těžší než zvítězit poprvé. FAVce se to podařilo. Gratulujeme.

 

Konečné pořadí:

1.       FAV                       142 bodů

2.       FEK                        117 bodů

3.       FST                        99 bodů

4.       FPE                        63 bodů

5.       FEL                         53 bodů

6.       FPR                        48 bodů

7.       FZS                        36 bodů

8.       FDULS                  21 bodů

9.       FF                           12 bodů


06.05.17
Zpět na seznam aktualit

Patička