Úspěšní lukostřelci ZČU

Západočeská univerzita dne 9. 2. 2018 hostila 7. Akademické MČR v halové lukostřelbě. Na turnaj se sjelo 38 účastníků z 9 univerzit, což znamená největší lukostřelecký akademický šampionát v historii. ZČU reprezentovalo 8 střelců. Marie Horáčková se stala Mistryní ČR, družstvo „A“ získalo bronzovou medaili a Petr Polanský a Jana Cimická obsadili svorně 4. místo.

Souhrnné výsledky:

Muži

Petr Polanský – kvalifikace 530 bodů, konečné 4. místo
David Bárta – kvalifikace 489 bodů, konečné 9. místo
Jiří Buňata – kvalifikace 469 bodů, konečné 9. místo
Ženy

Marie Horáčková – kvalifikace 550 bodů, konečné 1. místo a titul Mistryně ČR
Jana Cimická – kvalifikace 529 bodů, konečné 4. místo
Tereza Boudová – kvalifikace 513 bodů, konečné 5. místo
Eliška Beránková – kvalifikace 499 bodů, konečné 9. místo
Michaela Ivaničová – kvalifikace 300 bodů, konečné 18. místo
Družstva

ZČU A (Cimická, Horáčková) – kvalifikace 1079 bodů, konečné 3. místo a bronzová medaile
ZČU B (Polanský, Ivaničová) – kvalifikace 830 bodů, konečné 9. místo
ZČU C (Beránková, Boudová) – kvalifikace 1012 bodů, konečné 7. místo
ZČU D (Bárta, Buňata) – kvalifikace 958 bodů, konečné 8. místo

V soutěži jednotlivců byla suverénní Marie Horáčková, která si naprosto čistou cestou 6:0, 6:0, 6:0 a 6:0 došla pro svůj první titul akademické Mistryně ČR. Takto čisté vítězství akademický šampionát nepamatuje. Postupně porazila Janu Holáskovou a Kláru Nechutnou, v semifinále přestřílela univerzitní kolegyni Janu Cimickou a ve finále pak smetla Jindřišku Vaněčkovou z Karlovy Univerzity.

Do finálové čtveřice se prostřílela i Jana Cimická poměry 7:1 a 6:4., v semifinále nestačila na Marii Horáčkovou a v bronzovém finále bohužel ani na Elišku Koťátkovou, kdy prohrála nejtěsnějším možným rozdílem v rozstřelu a to pouze o několik milimetrů. Další kvalitní výkon předvedla Tereza Boudová, která v prvním kole zvítězila 6:0 a následně téměř nepustila do nejlepší čtveřice Janu Cimickou, kdy prohrála těsně 4:6.

Mezi muži si skvěle počínal Petr Polanský, po dobrém nástřelu v kvalifikaci se ještě více zkoncentroval na eliminační souboje a výhrami 6:0 a 7:1 si zajistil postup do nejlepší čtveřice. Zde byli střelci výkonnostně velmi vyrovnaní a i přesto, že Polanský prohrál 0:6 s reprezentantem Michalem Hlahůlkem a následně stejným poměrem i s Janem Žegklitzem z ČVUT, jeho nástřely byly s vítězi srovnatelné.

V soutěži družstev se do druhého kola eliminací probojovala 3 družstva ZČU. Mezi osmi nejúspěšnějšími skončila bohužel cesta družstev „C“ i „D“, úspěšně si vedlo pouze družstvo „A“ - Cimická, Horáčková. V semifinále ZČU „A“ podlehlo ČVUT „A“ ve složení Beneš, Žegklitz 5:1. V bronzovém finále tak proti sobě stanula dvě dívčí družstva, kdy naše závodnice byly úspěšnější a poměrem 6:0 zaslouženě zvítězily nad Karlovou Univerzitou.

V hodnocení univerzit tak ZČU se dvěma medailemi skončila na 2. místě za nejsilnější výpravou ČVUT.

Více viz:

13.03.18