Přejít k obsahu

Vítězem soutěže O pohár rektora se stala FST

Soutěž O pohár rektora u konce

Čtvrtý ročník této stále populárnější soutěže vyvrcholil ve čtvrtek 11. dubna závodem v orientačním běhu smíšených dvojic. Nejvíce bodů v něm ve tmě za svitu čelovek nalezli studenti FAKULTY STROJNÍ a přispěli tak také k prvnímu, ale přesvědčivému vítězství v celoroční soutěži o pohár rektora. Studenti FAKULTY STROJNÍ získali celkem 141 bodů a podařilo se jim opanovat hned čtyři z osmi disciplín. Nejlepší byli v orientačním běhu, stolním tenisu a v turnajích ve futsalu a florbalu.
 S velkým odstupem na druhém místě skončil obhájce loňského prvenství – FAKULTA EKONOMICKÁ, která získala 103 bodů. jen o dva body zpět a třetí místo putuje na FAKULTU ELEKTROTECHNICKOU – 101 bodů. Až na čtvrtém místě se umístil vítěz prvních dvou ročníků, FAKULTA APLIKOVANÝCH VĚD, ale přesto zůstává se dvěma vyhranými poháry nejúspěšnější fakultou. Pohárové soutěže se zúčastnilo všech 9 fakult ZČU, což je potěšitelné.