Přejít k obsahu

Medailoví běžci na lyžích

V termínu od 18. do 20. ledna se v lyžařské aréně v Novém městě na Moravě uskutečnilo akademické Mistrovství ČR v běhu na lyžích. Ze Západočeské univerzity vyrazilo reprezentovat trio závodníků – Barbora Beroušková (FPE), Martin Vlček (FEK) a Martin Kočandrle (FEL). Všichni závodníci Sport clubu Plzeň. Výprava sice malá, ale v konečném účtování velmi úspěšná.

Hned v prvním závodě – na 5 a 10 km volně vybojovali Martin Kočandrle a Barbora Beroušková shodně bronzovou medaili. Martin Vlček přispěl 8. místem. Druhý den patří tradičně smíšené štafetě ve složení dva muži a jedna žena. Do tohoto závodu vstupovali reprezentanti ZČU jako jedni z favoritů. Nakonec se museli sklonit jen před štafetou z TU Liberec a získali stříbro. Poslední den šampionátu patří vytrvalostním závodům s hromadným startem. Do tohoto závodu už kvůli studijním povinnostem nenastoupila Barbora Beroušková, ale i tak cinkla pro ZČU další medaile. Na 20ti kilometrové trati si dojel pro stříbrnou medaili Martin Kočandrle a získal tak svoji třetí medaili. Všichni tři studenti se tak postarali o prodloužení série, kdy ZČU získala alespoň jednu medaili, která trvá již od roku 2003. Děkujeme a gratulujeme.