Měsíčním vytrvalcem pro rok 2024 je FEL

Do výzvy Katedry tělesné výchovy a sportu Měsíční vytrvalec (MV) se v letošním roce zapojilo 399 účastníků. Ti společně nachodili, naběhali a najezdili 43 350 km km. Tuto cifru, ale v korunách,  darují zúčastněná pracoviště ZČU na transparentní účet. pro Lilly Androščukovou, malou holčičku, která trpí syndromem Dravetové, což je těžká forma epilepsie provázená lehkou až středně těžkou mentální retardací.

Do akce se zapojili studenti, zaměstnanci a absolventi všech devíti fakult ZČU, oba vysokoškolské ústavy, pracovníci rektorátních složek a Univerzita třetího věku ZČU.

Nejlepší týmy (fakulty) vnímají toto zdravé měření sil jako značně prestižní záležitost a radují se z dosažených výsledků. Letos množstvím zdolaných kilometrů vynikla FAV – 8047 km – tj. o 2614 km více než v loňském roce. Skvělá byla FZS – 9586 km – tj. o 2477 km více ve srovnání s loňskem. Ale ani to jí k obhajobě vítězství nestačilo...

Vítězem 4. ročníku soutěže Měsíční vytrvalec se stala FEL!

22.05.24